Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka evakuar gjysmë milionë njerëz nga pjesët e rrezikuara në brigjet lindore të vendit, të cilat sot pasdite pritet të përfshihean nga tajfuni Saomai.
Parashikuesit e motit thonë se stuhitë dhe shirat e mëdha mund të shkaktojnë rrëshqitje të madhe të dheut në pjesët kontinentale.
XS
SM
MD
LG