Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e pajetë të gjashtë personave u gjetën në pjesë të ndryshme të Bagdadit, derisa viktimat kishin shenja të qarta torturash në trup. Viktima janë shënuar dhe në pjesë të tjera të Irakut, derisa rreth 50 persona të armatosur kanë bastisur dhe shkatërruar zyrat e Unionit Patriotik të Kurdistanit.
XS
SM
MD
LG