Ndërlidhjet

NJU JORK


Rekomandohet që ndërhyrjet kirurgjikale të zhvillohen para orës tre të pasdites. Nga vëzhgimi i 90 mijë operacioneve kërkuesit amerikanë kanë arritur në përfundimin se të vjellat dhe dhimbjet ishin më të shpeshta tek të operuarit pasdite.
Arsyet lidhen kryesisht me lodhjen e mjekëve gjatë ditës.
XS
SM
MD
LG