Ndërlidhjet

BEJRUT


Disa njerëz kanë humbur jetën dhe një numër janë plagosur pas sulmeve mëngjesin e sotëm të forcave izraelite në qytetin Tyre të Libanit.
Nga sulmet izraelite është shkatërruar dhe një uzinë e prodhimit të energjisë në jug të vendit, derisa nuk kanë munguar goditjet ajrore dhe në veri të Libanit.
Sulmet në fjalë vijnë pas miratimit të rezolutës nga Këshilli i Sigurimit që bën thirrje për ndaljen e luftimeve mes Izraelit dhe Hezbullahut në Liban.
XS
SM
MD
LG