Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ylli i futbollit botëror, braziliani Ronaldinjo ka marrur një rol të ri, si ambasador i Kombeve të Bashkuara. Ronaldinjo është pajtuar të jetë zëdhënës i Kombeve të Bashkuara për sport, zhvillim dhe paqe.Ai gjithashtu ka pranuar rolin e ambasadorit të programit të Kombeve të Bashkuara për ushqim. Lojtari i Barcelonës, ka thënë se futbolli i ka dhënë një jetë të mrekullueshme, dhe se dëshiron të japë diçka nga kjo.
XS
SM
MD
LG