Ndërlidhjet

KJEV


Kryeministri i Ukrainës, Viktor Janukoviç viziton sot Rusinë, në të parën vizitë zyrtare që nga konfirmimi në postin e kryeministrit.
Problemet e energjisë do jenë tema kryesore e takimeve të Janukoviçit, i cili njihet për orientimin pro rus. Janukoviç së fundi nënshkroi një marrëveshje me presidentin dhe rivalin e tij Jushçenko, se vendi me qeverinë Janukoviç do ketë si orientim kryesor politikat drejt NATO-s.
XS
SM
MD
LG