Ndërlidhjet

TORONTO


Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se më se 4 milionë punonjës shëndetësorë janë të nevojshëm për t'i ndihmuar vendet në zhvillim që të ballafaqohen me sëmundjen SIDA. Ky konstatim u dëgjua në Konferencën ndërkombëtare për këtë sëmundje që po zhvillohet në Toronto të Kanadasë.
Në konferencë foli edhe ish presidenti amerikan, Bill Klinton. "Nëse ne jemi të organizuar, këmbëngulës dhe të pasionuar, mendoj se ne mund ta ndalim Sidën dhe ti rrisim shpresat për miliarda njerëz" tha Klinton.
XS
SM
MD
LG