Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Ushtarët izraelitë kanë arrestuar zëvendëskryeministrin palestinez, Naser al Shaer në shtëpinë e tij në Bregun Perëndimor. Burimet zyrtare izraelite thanë se ai u arrestua për shkak të anëtarësisë në lëvizjen Hamas, të cilën Izraeli e konsideron organizatë terroriste. Nga fundi i qershorit kur nisi ofensiva izraelite pas rrëmbimit të një ushtari izraelit janë arrestuar 30 ligjvënës dhe anëtarë të Hamasit.
Ndërkohë Izraeli ka njoftuar sot për një ushtarë të vrarë nga militantët palestinez në Bregun Perendimorë.
XS
SM
MD
LG