Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 15 persona janë vrarë dhe rreth 200 janë plagosur pas sulmit të sotëm me bomba në Bagdad derisa po zhvilloheshin rituale të një feste fetare shiite. Më herët policia e Irakut tha se forcat e sigurisë kanë gjuajtur dhe vrarë së paku dy persona të armatosur për të cilët dyshohej se po përgatisnin sulme kundër besimtarëve shiitë.
XS
SM
MD
LG