Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane kanë kapur më shumë se 100 terroristë, përfshirë njeriun që kishte lidhje me shpërthimin në tempullin shiit, gjë që nxiti spiralen shkatërrimtare të gjakderdhjes sektare.
Gjeneral-majori William B. Caldwell tha se bastisjet e forcave irakiane dhe të koalicionit kanë çuar në kapjen e "mbi 100 terroristëve të dyshuar dhe të njohur të Al Kaidës, si dhe të bashkëpunëtorëve të terroristëve".
XS
SM
MD
LG