Ndërlidhjet

PRAGË


Në një tubim në Pragë, astronomët votuan për përkufizimin e ri të planeteve. Ata votuan kundër propozimit për ta definuar Plutonin si planet.
Javën e kaluar astronomët propozuan përkufizim alternativ për Plutonin dhe tre objekte tjera të sistemit Diellor, por ideja u hodh poshtë nga kundërshtarët.
XS
SM
MD
LG