Ndërlidhjet

GAZA


Kryeministri palestinez Ismail Hanijah ka kërkuar sot lirimin e menjëhershëm të kameramanit dhe gazetarit të televizionit amerikan Fox News, të cilët prej disa ditësh janë rrëmbyer prej një grupi militantësh, deri tani i panjohur.
"Çështja e lirimit të gazetarëve është përparësi kryesore. Ministria e brendshme dhe gjithë agjencitë e sigurisë po kërkojnë në të gjitha drejtimet. Personalisht kam kërkuar dje nga rrëmbyesit t'i lirojnë gazetarët të palënduar", tha Hanijah.
XS
SM
MD
LG