Ndërlidhjet

SHKUP


Në Kuvendin e Maqedonisë po vazhdon diskutimi për programin dhe përbërjen e qeverisë së re të udhëhequr nga lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski. Diskutimi i sotëm kryesisht u përqëndrua në mos-përfshirjen në qeveri të Bashkimit Demokratik për Integrim që fitoi numrin më të madh të deputetëve në Kuvend nga partitë shqiptare.
Nikolla Popovski nga Lidhja Social Demokrate tha se mandatari ka bërë hap të gabueshëm. Këtë konstatim e kundërshtoi Menduh Thaçi nga Partia Demokratike shqiptare.
XS
SM
MD
LG