Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Zëdhënësi i lëvizjes palestineze Hamas, Gazi Hamad ka thënë sot se dy gazetarët amerikan të rrëmbyer janë mirë dhe të pa dëmtuar. Gazetarët të cilët punojnë për rrjetin amerikan Fox News, janë rrëmbyer ditë më parë në Gaza. Një grup të cilët thonë se i përkasin një brigade të shenjtë të xhihadit kanë marrë përsipër rrëmbimin dhe kishin vënë afat deri sot në mmëngjes që Shtetet e Bashkuara t'i lirojnë të gjithë muslimanët që mbahen në burgjet amerikane.
XS
SM
MD
LG