Ndërlidhjet

NABLUS


Trupat izraelite kanë sulmuar qytetin e Nablusit në Bregun Perendimore duke vrarë një palestinez dhe plagosur gjashtë të tjerë. Më herët ushtarët izraelit kanë rrethuar një ndërtesë ku dyshohej se fshiheshin dy militantë palestinezë.
XS
SM
MD
LG