Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy persona janë vrarë kur një bombë shpërtheu afër zyreve të gazetës "Al Sabah" e afërt me qeverinë irakiane. Nga shpërthimi
së paku 20 persona u plagosën dhe disa godina përreth u shkatërruan. Në zhvillime tjera, së paku 10 persona janë vrarë në qendër të Bagdadit pas dy sulmeve të ndara me bomba.
XS
SM
MD
LG