Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë e ka cilësuar si "akt terrorist" sulmin e mbrëmshëm në kafiterinë Dolçe Vita në veri të Mitrovicës.
Në komunikatë thuhet se kjo është mënyra se si shqiptarët e kanë kuptuar deklaratën e kryenegociatorit Mahti Ahtisari se "serbët janë fajtor si popull". Komunikata thekson se incidenti duhet të jetë "alarmi i fundit" për bashkësinë ndërkombëtare që të veprojë me vendosmëri dhe ta ruajë paqen në këtë pjesë të Evropës.
XS
SM
MD
LG