Ndërlidhjet

PARIS


Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë vetëm dy vjet pas zgjerimit me 10 vende të reja anëtare.
Ky ka qenë shqetësimi i ministres franceze të çështjeve evropiane, Katerinë Kolona gjatë një takimi me amabsadorët e Francës në botë.
Sipas saj Bashkimi Evropian po vuan "nga lodhja dhe nuk është në gjendje t'i përgjigjet nevojave të qytetarëve të vet".
XS
SM
MD
LG