Ndërlidhjet

TBILISI


Seantori Xhon McKein ka deklaruar gjatë qëndrimit në Osetinë Jugore se do ishte tejet i befasuar nëqoftëse Shtetet e Bashkuara do të njihnin pavarësinë e Osetisë dhe Abkazisë në rast të pavarësimit të Kosovës.
McKein ka qenë pjesë e një delegacioni të senatit amerikan që për katër ditë vizitoi Gjeorgjinë.
XS
SM
MD
LG