Ndërlidhjet

BAGDAD


24 persona kanë vdekur dhe 35 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në një treg të Bagdadit. Tregu në fjalë ka qenë shpesh skenë e sulmeve të tilla.
Një sulm i ngjashëm ka ndodhur dhe në një qendër rekrutimi të ushtrisë irakiane në qytetin Hilla ku së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 janë plagosur. Sipas informacioneve të para bomba qe vendosur në një biçikletë.
XS
SM
MD
LG