Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani zyrtar deklaroi se nuk është plotësisht i kënaqur me raportin e Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, sipas të cilit Teherani po vazhdon me pasurimin e uraniumit pavarsisht afatit që sot të ndërpritet. Zëvendës udhëheqësi i Agjencisë iraniane për Energji Mohamed Saedi, tha se raporti i sotëm i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore nuk është negativ dhe njëherësh tregon se nuk ka arsye legale për ta dërguar çështjen në Këshillin e Sigurimit të KB.
XS
SM
MD
LG