Ndërlidhjet

PRAGË


Presidenti çek Vasllav Klaus pritet të emërojë Mirek Topolanek si kryeministër të ri të vendit. Topolanek ka detyrën e vështirë të fitojë mbështetjen brenda 30 ditësh nga Dhoma e Ulët e Parlamentit, derisa kundërshtohet nga social-demokratët dhe komunistët që kontrollojnë gjysmën e ulëseve në parlament.
XS
SM
MD
LG