Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shprehur mbështetje të plotë për punën e të dërguarit të posaçëm të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës Marti Ahtisaari, dhe ka kërkuar nga Beogradi që të angazhohet në mënyrë konstruktive në raundin e ardhshëm të negociatave për statusin e Kosovës.
Këtë e ka thënë në një prononcim të veçantë Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Javier Solana, pas një takimi me ministrin e Financave të Serbisë, Mlagjan Dinkiq.
XS
SM
MD
LG