Ndërlidhjet

SIDON/LIBAN


Një oficerë i lartë i Shërbimit të Intelegjencës libaneze është plagosur dhe katër trupërojat e tij janë vrarë pas një shpërthimi që ndodhi afër portit detar të Sidonit në jug të Libanit. Shpërthimi ndodhi derisa konvoji në të cilin gjendej oficeri Samir Shehade,ishte duke kaluar afër portit.Vlerësohet se oficeri Samir Shehade, ka luajtur rol kyç në hetimet libaneze të vitit të kaluar rreth vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri.
XS
SM
MD
LG