Ndërlidhjet

UASHINGTON


Majnmar dhe Korea Veriore prijnë në listën e vendeve me regjimet më represive në botë, ka konstatuar organizata amerikane "Freedom House". Lista e vendeve me regjime represive më pastaj përfshinë Kubën, Libinë, Sudanin, Sirinë, Turkmenistanin dhe Uzbekistanin. Në linjën e tretë të shteteve represive "Freedom House" ka apostrofuar Bjellorusinë, Kinën, Guinen Ekuatoriale, Eritrenë, Haitin, Laosin, Arabinë Saudite, Somalinë dhe Zimbabvenë.
XS
SM
MD
LG