Ndërlidhjet

KABUL


Më shumë se 16 njerëz raportohet të jenë vrarë kur një sulmues vetëvrasës hodhi në erë automjetin me sasi të madhe eksplozivi afër ambasadës amerikane në kryeqytetin afgan Kabul. Ushtria amerikane tha se në këtë sulm janë vrarë dy ushtarë amerikanë dhe janë plagosur dy të tjerë. Sipas dëshmitarëve, cak i sulmit ka qenë një konvoj i ushtrisë amerikane.
XS
SM
MD
LG