Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit në Irak kanë vrarë të paktën 18 njerëz dhe plagosur 60 të tjerë në valën e sulmeve me automjete bomba në kryeqytetin Bagdad.
Dhuna e fundit pasoi nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet kryeministrit Nuri al-Maliki dhe komandantit të forcave amerikane, gjeneralit George Casey për rikthimin e kontrollit të forcave të armatosura irakiane, të cilat deri tash ishin nën komandën e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG