Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komiteti i Senatit Amerikan lëshoi sot një raport me të cilin, thekson se nuk ka dëshmi që presidenti irakian Sadam Hysein ka pasur lidhje me Abu Musab-Al Zarkavin dhe lidhjet e tij me Al-Kaidën.
Senatorë të partisë demokratike vlerësuan se raporti e kundërshton arsyetimin e presidentit George Bush për të hyrë në luftë në Irak.
XS
SM
MD
LG