Ndërlidhjet

VJENË


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana takohet sot në kryeqytetin austriak me kryenegociatorin iranian për programet bërthamore Ali Larixhani. Bisedimet duket të jenë përpjekja e fundit për të parë nëse çështja e programeve bërthamore të Iranit mund të zgjidhet me anë të negociatave ndërmjet Iranit dhe gjashtë vendeve më të zhvilluara. Më herët, Irani ka dështuar në ndalimin e pasurimit të uraniumit, derisa Kombet e Bashkuara po përgaditën për ti vënë saknsione.
XS
SM
MD
LG