Ndërlidhjet

KARTUM


Gazetari amerikan, Paul Salopek u lirua nga burgu në rajonin e Darfurit në Sudan, ku ishte mbajtur për më tepër se një muaj, i akuzuar për spiunim. Gazetari u lirua së bashku me përkthyesin dhe shoferin e tij. U tha se lirimi ishte gjest humanitar.
XS
SM
MD
LG