Ndërlidhjet

PODGORICË


Lideri i koalicionit të Partisë Demokrate Socialiste dhe Partisë Socialdemokrate, kryeministri malazez Millo Gjukanoviq e vlerësoi rezultatin e zgjedhjeve të djeshme parlamentare si "triumf të politikës evropiane në Mal të Zi".
Gjukanoviq tha se koalicioni që ai drejton ka siguruar 42 nga 81 ulëset në Kuvend.
Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi janë të parat prej pavarësimit të vendit 3 muaj më parë.
XS
SM
MD
LG