Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku deklaroi mbrëmë në takimin e Gruptit ë Kontaktit në Sofje të Bullgarisë se ka ardhur koha që Kosova ta ketë statusin e saj dhe të bëhet shtet. Në fjalim, që u është shpërndarë gazetarëve nga kabineti i tij në Prishtinë, ai ka thënë se "me shtyrjen e deritashme nuk kanë fituar as qytetarët e Kosovës e as ata të Serbisë" Sipas tij, me shtyrje të mëtejshme nuk fiton askush, pos atyre që janë të interesuar për destabilizim, siç janë strukturat kriminale ose ekstremiste".
XS
SM
MD
LG