Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bshkuara, Kofi Annan ka ftuar Iranin dhe Sirinë që të punojnë në mënyrë konstruktive me Bashkësinë ndërkombëtare për ta kapërcyer izolimin e tyre. Në një intervistë për numrin e sotëm, të së përditshmes londineze, Financial Times, zoti Annan kërkoi nga këto dy vende që "të marrin ndonjë përgjegjësi" për të ndihmuar në stabilizimin e paqes në Liban dhe për zgjidhjen e problemeve më të gjëra në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG