Ndërlidhjet

JEMEN


Së paku 15 veta janë vrarë dhe më shumë se 70 janë plagosur pas një shpërthimi në stadiumin e Jemenit, ku presidenti Ali Abdullah Saleh ishte duke mbajtur fushatën zgjedhore në provincën jugore Ib.
Më 20 shtator në Jemen mbahen zgjedhjet lokale.
XS
SM
MD
LG