Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Izraeli ka shënuar përparim të dukshëm në tërheqjen e trupave nga Libani. Ky është vlerësimi në raportin më të fundit të Kombeve të Bashkuara për situatën në rajon. Annan në raportin në fjalë ka shtuar se dhe guerrilet e Hezbullahut po e respektojnë rezolutën e Këshillit të Sigurimit, që i dha fund konfliktit 34 ditor në jug të Libanit.
XS
SM
MD
LG