Ndërlidhjet

ANKARA


Policia turke ka filluar kërkimet për autorët e sulmit me bomba që la 7 të vdekur dhe 17 të plagosur në juglindje të Turqisë.
Së paku pesë fëmijë ishin në mesin e viktimave të djeshme.
Askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë derisa Turqia së fundi ka qenë skenë e shumë sulmeve me bomba që kanë pasur si cak zonat turistike. Besohet se grupet militante kurde qëndrojnë pas këtyre sulmeve.
XS
SM
MD
LG