Ndërlidhjet

BERLIN/MOSKË


Qeveria gjermane ka aprovuar dërgimin e më shumë se 2 mijë e 400 marinsave në Liban, për të patrulluar në ujërat libaneze, si pjesë e forcës paqëruajtëse të Kombeve të Bashkuara.
Ndërkohë edhe ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi sot për dërgimin e më shumë se 400 pjesëtarëve të personelit ushtarak, për të ndihmuar në rindërtimin e infrastrukturës libaneze të dëmtuar nga lufta e fundit ndërmjet Izraelit dhe Hezbollahut.
XS
SM
MD
LG