Ndërlidhjet

GAZA


Anëtarët e kabinetit qeveritar palestinez, i drejtuar nga Hamasi, kanë dhënë dorëheqjen që t'i hapin rrugën qeverisë së unitetit që do sjellë së bashku në drejtim Hamasin dhe Fatahun.
Pritet që udhëheqësi i autoritetit palestinez Mahmud Abas të emërojë kryeministrin aktual Ismail Hanijah për krijimin e qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG