Ndërlidhjet

OTAVA


Vrasësi i cili mori jetën e një personi dhe plagosi 19 të tjerë në një Kolegj në Montreal të Kandasë, ishte trajtuar më herët për depresion. Sipas nënës së tij, 25 vjeçari kanadez, është trajtuar për depresion pasi e ëma e tij ishte diagnostifikuar me kancer të gjirit. Kimveer Gill, ditë më parë kishte hyrë me armë brenda objektit të Kolegjit, duke lënë të vrarë një femër dhe plagosur 19 të tjerë përpara se ta vriste vetën.
XS
SM
MD
LG