Ndërlidhjet

STOKHOLM


Në Suedi filluan votimet për zgjedhjet parlamentare.
Socialdemokratët në pushtet janë në garë të ngushtë me bllokun e qendrës së djathtë.
Rreth 6.9 milionë votues do të mund të përcaktohen për premtimet e socialdemokratëve për një sistem të mirëqenies sociale, si dhe për premtimet e opozitës për uljen e taksave dhe shtimin e vendeve të punës.
XS
SM
MD
LG