Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Zhak Shirak ka deklaruar për mediat vendase se do kërkojë mbajtjen e një konference ndërkombëtare për rindërtimin e Libanit, pas luftës së fundit mes Izraelit dhe Hezbullahut.
Komentet e Shirakut u bënë para nisjes së tij për në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG