Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Papa Benedikti XVI sot ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë mes feve dhe i ka dënuar të gjitha aktet e dhunës, siç ishte vrasja e murgeshe italiane në Somali. Murgesha, e cila punonte në një spital në kryeqytetin Mogadishu, u vra të shtunën. Askush ende nuk e ka marrë përgjegjësinë. Vrasja ndodhi në kohën kur në botën myslimane u shkaktuan protesta për komentet e Papës për Islamin.
XS
SM
MD
LG