Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nga një shpërthim në Klinë mbrëmë vonë janë plagosur katër serbë, ka njoftuar policia. Zëdhënësja e Shërbimit policor të Kosovës, Sabrije Kamberi ka thënë se këta persona janë dërguar në spitalin e Pejës dhe se jeta e tyre nuk është e rrezikuar. Ky është shpërthimi i katërt në Kosovë gjatë pesë ditëve të fundit. Këtë shpërthim e kanë dënuar insntitucionet e Kosovës dhe zyrtarë ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG