Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti amerikan George Bush është takuar anash Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së me presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abas. Bush përkrahu lëvizjen e Abasit për të formuar qeverinë e unitetit e cila, do të përfshinte të dyja palët, Hamasin dhe Fatahun.
"Unë poashtu besojë se dominimi i paqes në atë tokë të shenjtë është mënyra më e mirë e të dyja vendeve demokratike që të jetojnë përballë njëra tjetrës në paqe. E kam thënë edhe më herët, se Palestina duhet ta ketë integritetin e vet teritorial", tha Bush pas takimit me Mahmud Abas.
XS
SM
MD
LG