Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka paralajmruar forcat ushtarake që të kundërpërgjigjen ndaj çfarëdo sulmi ndaj vendit, si dhe ta shkatërrojnë armikun. Këto komente i bëri sot zëvendës presidenti iranian Parviz Davoodi gjatë një parade ushtarake me rastin e 26 vjetorit të fillimit të luftës me Irakun e cila zgjati 8 vjet. Davoodi shtoi se armët bërthamore nuk kanë vend në doktrinën mbrojtëse të Iranit.
XS
SM
MD
LG