Ndërlidhjet

PRAGË


"Është shumë e nevojshme që të mbahet ritmi i procesit. Ka gjëra që mund të komplikohen në menaxhimin e situatave nëse ka shtyrje.
Pas 7 vjetësh administrimi ndërkombëtar, njerëzit në Kosovë kanë të drejtë të kenë një perspektivë për të ardhmen", ka deklaruar shefi i UNMIK-ut Joachim Rycker në një intervistë ekskluzive për radion "Evropa e Lirë". Ryker ka shtuar se pret që zoti Ahtisari, t'i paraqesë propozimet e tij faktorit ndërkombëtar si dhe Prishtinës e Beogradit më së afërti në mes të tetorit.
XS
SM
MD
LG