Ndërlidhjet

A janë dëmtuar marrëdhëniet Kosovë-SHBA?


A janë dëmtuar marrëdhëniet Kosovë-SHBA?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Autoritetet amerikane kanë qenë të qarta në qëndrimin e tyre për pezullimin e taksës prej 100 për qind, që Qeveria e Kosovës u ka vënë importeve të Serbisë dhe Bosnjës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë që taksa nuk pezullohet. Mirëpo a ka dëmtuar kjo çështje lidhjet mes këtyre dy vendeve?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG