Ndërlidhjet

A mund të arrihet marrëveshje Kosovë-Serbi më 2019?


A mund të arrihet marrëveshje Kosovë-Serbi më 2019?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Thirrjet për dialog mes Kosovës dhe Serbisë nuk kanë pushuar më 2018. Ato veçse janë shtuar në ditët e fundit të vitit. Madje presidenti amerikan, Donald Trump u ka nisur letra presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq duke kërkuar që të dyja vendet të shfrytëzojnë momentin për të arritur atë që Trump e ka cilësuar si marrëveshje historike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG