Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Kurti: Një Qeveri e varur nga Lista Serbe, do t’i kishte dy kryeqytete


Kurti: Një Qeveri e varur nga Lista Serbe, do t’i kishte dy kryeqytete
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

“Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do t’i kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin”, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do të dështojnë në përpjekjen e parë për formimin e Qeverisë, kështu që Vetëvendosje do ta formojë Qeverinë në rastin e dytë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG