Ndërlidhjet

Amnesty International shënon 100 ditëshin e vrasjes së gazetarit Khashoggi


Amnesty International shënon 100 ditëshin e vrasjes së gazetarit Khashoggi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Përfaqësuesit e organizatës Amnesty International në Turqi u mblodhën para Konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll, dhe kërkuan një hetim ndërkombëtar lidhur me vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ai ishte kritik i Princit të Kurorës, Mohammed bin Salman dhe për herë të fundit u pa duke hyrë brenda Konsullatës saudite në Stamboll.(Pamjet: REUTERS)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG